Aktuality

Archiv

Rok: 2019 | 2018 | 2017 | 2016


Aktualizace dat portálu Regionálního zpravodajství NZIS

4. 4. 2019 ÚZIS ČR | Další informace...

Na portálu Regionálního zpravodajství NZIS byla aktualizována data pro všechny kraje i pro celou ČR až do roku 2017. Laické i odborné veřejnosti jsou tak nyní k dispozici nejnovější dostupná data z českého zdravotnictví.


Jak se kde léčí žlučník? Lidé chtějí data, nemocnicím to vadí

3. 4. 2019 denik.cz | Další informace...

Pozor, pacienti z vaší nemocnice častěji umírají na infekce. Napravte to. Takový vzkaz dostanou co nevidět některé nemocnice. Stejná informace přijde i jejich zřizovatelům – tedy městům, krajům nebo ministerstvu zdravotnictví.


Proočkovanost zejména nepovinnými vakcínami klesá. Rozdíly mezi kraji dosahují i 25 procent, ukázala první data NZIS

5. 3. 2019 zdravotnickydenik.cz | Další informace...

Co umí natropit klesající proočkovanost, může na příkladu spalniček sledovat Česká republika v přímém přenosu. Předcházet těmto situacím a včas reagovat na situaci přímo v regionu, kde klesá proočkovanost, by nyní mohl napomoci nový systém sběru dat. Díky tomu, že se na ÚZIS podařilo vybudovat Národní zdravotnický informační systém, jsou nyní k dispozici i údaje ilustrující situaci půl roku zpátky. Informace by zároveň měly napomoci k tomu, aby byl do budoucna co nejefektivněji nastaven systém úhrad očkování pro jednotlivé rizikové skupiny. O problematice diskutovali odborníci na Kongresu primární péče, který se konal 22. a 23. února v Praze.


Rakovina zabíjí stále méně. Šance na uzdravení záleží na druhu i stadiu nemoci

1. 2. 2019 denik.cz | Další informace...

Zatímco tumor na játrech přežije jen asi pět procent pacientů, rakovinu prsu porazí 84 procent nemocných. Statistika, ze které mrazí: na rakovinu zemře každých dvacet minut jeden Čech. Většinu obětí přitom tvoří pacienti, kteří už jednou s chorobou úspěšně bojovali. Jejich tělo to obvykle vzdá do dvou let od ukončení první léčby.


Výskyt nádorů sice výrazně stoupá, úmrtnost ale klesá. Velký potenciál má imunoterapie

22. 1. 2019 ceskatelevize.cz | Další informace...

Každý třetí obyvatel Česka onemocní v průběhu života rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře. Přesto jsou onkologové optimističtí. Každý rok totiž přibývá pacientů, kteří žijí dlouho bez jakýchkoli příznaků anebo se vyléčí. Důvodem jsou hlavně nedávné pokroky – lepší a dostupnější léky, modernější přístroje i programy, které přispívají k včasnějšímu zachycení nemoci.Zpět