Aktuality

Do Brna jezdí pacienti z celé Moravy a chybí praktici, ukázala analýza

25. 11. 2018 idnes.cz | Další informace...

Praktičtí lékaři se z periferií Brna stahují do středu města, za deset až patnáct let hrozí jejich akutní nedostatek. Brno je navíc přetížené pacienty nejen z celé jižní Moravy, ale také z přilehlých krajů. To jsou hlavní výsledky, které přinesla rozsáhlá analýza zdravotnictví v moravské metropoli.


Průzkum: Brno je plné specializované lékařské péče, ubývá ale praktiků

18. 11. 2018 online.muni.cz | Další informace...

Lidé se závažnými zdravotními komplikacemi se v Brně bát rozhodně nemusí, zdejší síť zdravotnických zařízení i jejich vybavenost je velmi dobrá. Jenže velká koncentrace vysoce specializované péče má také svá negativa.


Přeplněné nemocnice? Lůžka zabírají mimobrněnští pacienti nebo umírající

16. 11. 2018 brnensky.denik.cz | Další informace...

Přetížené nemocnice, úbytek praktických lékařů a nedostatek lůžek. Takové výsledky přinesla ve čtvrtek zveřejněná analýza brněnského zdravotnictví. Na projektu spolupracovalo město Brno s Masarykovou univerzitou.


Epidemie cukrovky trápí milion Čechů, léčí se už každý třetí senior

9. 11. 2018 lidovky.cz | Další informace...

Paní Ludmilu potkala po padesátce série závažných zdravotních potíží: nejprve karcinom pravého prsu, pak silný infarkt a do třetice – cukrovka. „Hladiny cukru v krvi jsem měla najednou tak vysoké, že jsem si musela začít píchat inzulin,“ říká pacientka.


Nová organizace a metodika sběru dat Národního onkologického registru – odborné setkání

2. 11. 2018 | Další informace...

Dne 31. října 2018 se v Emauzích konalo odborné setkání k problematice sběru dat Národního onkologického registru (NOR) se zaměřením na změny, které ve sběru dat NOR nastanou od 1. ledna 2019. Zástupci ÚZIS ČR informovali o nové organizaci a metodice sběru dat do  Národního onkologického registru. Semináře se zúčastnili  zástupci poskytovatelů zdravotních služeb, kteří garantují, koordinují a zajišťují předávání údajů do Národního onkologického registru.


Brněnským nemocnicím chybí 600 lékařů a sester. Zavírají kvůli tomu oddělení

30. 10. 2018 brnensky.denik.cz | Další informace...

Dětští lékaři vysoko nad důchodovým věkem, nemocniční oddělení zející prázdnotou. Na podobné problémy upozornila analýza brněnské zdravotní péče, kterou si nechalo zpracovat město. Podle náměstka primátora Petra Hladíka jsou výsledky alarmující.


Upřednostnění reforem ve zdravotnictví

17. 10. 2018 | Další informace...

Je třeba reformovat zdravotnictví? Pokud ano, co by mělo být prioritou? Zvýšit spektrum ambulantních služeb, redukovat lůžkovou péči, dát víc peněz do zdravotního systému a tím tak reagovat na stoupající ceny léků, zvýšit spoluúčast pacientů, ještě více elektronizovat české zdravotnictví, či propojit zdravotní a sociální služby? Na to se snažili najít odpověď účastníci debaty v Senátu na téma „Upřednostnění reforem ve zdravotnictví“.


Pozvánka na konferenci PREVON 2018

9. 10. 2018 | Další informace...

Národní screeningové centrum Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví ČR si Vás dovolují pozvat na 2. ročník konference PREVON 2018, která představí aktuální pokroky v oblasti časné diagnostiky vážných onemocnění. Konference PREVON (PREvence Vážných ONemocnění) se bude konat ve dnech 13.–14. listopadu 2018 v TOP Hotelu Praha.


Budoucnost medicíny: Počítač lékaře propojí s nejnovějšími poznatky a poradí, jak léčit. Data ve zdravotnictví se každé tři roky zdvojnásobují

19. 9. 2018 ihned.cz | Další informace...

Pacient s nádorem navštíví lékaře, který zadá potřebná data o nemocném do softwaru. Ten je propojí s nejnovějšími vědeckými a lékařskými poznatky z celého světa, pomocí umělé inteligence vše vyhodnotí a „vyplivne“ několik doporučení pro lékaře, jak ho léčit. Podobné expertní systémy nejsou sci-fi. Do rozhodování o osudu pacienta zapojují umělou inteligenci zahraniční ústavy, například v USA, a poohlížejí se po nich i tuzemské.


» Archiv